fbpx

Ślub w czasie deszczu ?

Przygotuj się na każdą opcję !

Ślub w czasie deszczu
Coraz więcej par planuje zrobić ceremonię w plenerze. Ciągłe sprawdzanie pogody staje się codziennością. Nie dziwi to nikogo, bo dawno nie było tak zmiennej pogody. Ale nawet deszcz w czasie ślubu nie powinien zepsuć nastroju Młodej Parze.
Ciężko szukać zalet ulewnego deszczu w czasie ślubu. Na pewno nie jest to wymarzona pogoda, jaką chciałabyś mieć na ślubie. Ale i z takimi sytuacjami czasem przyjdzie się zmierzyć, więc lepiej być na nie przygotowanym.

Powiadom gości, że ślub odbędzie się w plenerze

Wydaje się oczywiste, ale często goście nie są świadomi, że nie tylko uroczystość, ale również zabawa będzie pod gołym niebem.  Taka informacja pozwoli im dobrać wygodniejsze obuwie, oraz strój. Ale nawet gdyby to miała tylko być sama ceremonia, to przemoczone buty, albo wbijające się w trawnik szpilki mogą popsuć nastawienie gości na resztę wesela.
Ciekawym pomysłem jest przygotowanie tzw. Skrzyneczek ratunkowych posiadające nakładki na szpilki, które zapobiegną zapadaniu się. Kosztują niewiele, a robią dobrą robotę

Parasol przyjacielem każdego w deszczową pogodę

Jeśli goście będą wiedzieli, że ślub i uroczystość będą na dworze, a prognozy przewidują deszcz będą mogli zabrać z domu parasole. Dla tych zapominalskich warto zakupić kilkanaście sztuk w hurtowni. Jest to minimalny koszt w skali wszystkich wydatków, a mogą uratować sytuację. Jeśli uda się Wam je kupić w kolorze przewodnim wesela, to będą fajnymi akcesoriami do zdjęć.

A co jak będzie zimno?

Ciepłe koce przydadzą się zawsze. Można dostać je w niskich kwotach a pozwolą przetrwać wszystkim „zmarzlakom”. Po wydarzeniu wszystkie schroniska chętnie przygarną je.  

Wyprzedźcie niespodziewane!

Nawet jeśli mają być tylko przelotne opady deszczu, to nie warto ryzykować. Zakładając, że prognozy się nie sprawdzą i przez cały dzień będzie słońce, to taki namiot, który w każdej chwili można rozłożyć będzie wybawieniem na tzw. „wszelki wypadek”. Dziesięciominutowa mżawka nie pomoże makijażom i fryzurom gości, a jeśli potrwa dłużej to nawet parasole z kocami nie pomogą. Dlatego nie żałujcie środków na awaryjny namiot. Większość sal weselnych już posiada je w swoich ofertach.

Deszcz w dniu ślubu

Możliwe jest, że aura zaskoczy was podczas ceremonii. Mimo wielu starań ości się przemoczy. Warto przygotować ręczniki i suszarki, zestawy do demakijażu i makijażu. W końcu nie chcemy, żeby goście się rozchorowali, albo nie wyglądali zbyt korzystnie na zdjęciach.
Każdy pragnie, aby jego dzień był magiczny,  Chyba ostatnią rzeczą, o jakiej się marzy w dniu ceremonii jest deszczowa pogoda, ale odwoływanie plenerowych ślubów tylko z tego powodu jest niezwykle rzadkie, dlatego warto przygotować się na najgorszą opcję. Wtedy nic nie zaskoczy Was ani waszych gości oprócz super zabawy. A każdy zakończy ten dzień z pełnym uśmiechem. 
Do tego należy dodać, że według przesądów ślubnych lekki deszczyk to bardzo dobra wróżba. Gdy więc na Twoim ślubie trafi się przelotny deszcz, możesz spodziewać się bogactwa w związku.

Zobacz nasze przykładowe prace